MÜSİAD Azərbaycan və Sərgi Təşkilatçıları Arasında Əməkdaşlıq Memorandumu İmzalanıb
Bakı Ekspo Mərkəzində MÜSİAD Azərbaycan İctimai Birliyi ilə “Caspian Event Organisers” və “Iteca Caspian” şirkətləri arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
TurkicWorld xəbər verir ki, bu barədə MÜSİAD Azərbaycandan məlumat verilib.
Memorandumun əsas məqsədi MÜSİAD Azərbaycan üzvlərinin yerli və beynəlxalq sərgilərdə iştirakının təşviqi, sərgi və biznes tədbirləri sahəsində qarşılıqlı informasiya və məsləhət mübadiləsinin gücləndirilməsi, həmçinin iş adamları arasında işgüzar əlaqələrin inkişaf etdirilməsidir. Tərəflər bu çərçivədə qarşılıqlı təşkilati dəstək göstərməyi və ixtisaslaşmış tədbirlərdə iştirakı təşviq etməyi öhdələrinə götürüblər.
Memorandumun imzalanmasından sonra MÜSİAD Azərbaycan İdarə Heyəti üzvləri 18-ci Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisini ziyarət ediblər. Sərgi çərçivəsində qablaşdırma məhsulları istehsal edən MÜSİAD Azərbaycan üzvü “ATA PACK” şirkətinin stendi ilə yanaşı, İtaliyanın “Lutrasil” və “Idromeccanica Lucchini” kimi qabaqcıl kənd təsərrüfatı texnologiyaları üzrə ixtisaslaşmış şirkətlərinin stendlərinə də baxış keçirilib.
Bu kimi əməkdaşlıqlar işgüzar əlaqələrin inkişafına və biznes fəaliyyətlərin daha məqsədyönlü təşkili üçün imkan yaradır.

Подписан меморандум о сотрудничестве между MÜSİAD Азербайджан и организаторами выставок
В Бакинском экспоцентре был подписан меморандум о взаимном сотрудничестве между общественным объединением «MÜSİAD Азербайджан» и компаниями «Caspian Event Organisers» и «Iteca Caspian».
Как сообщает издание TurkicWorld , об этом проинформировала пресс-служба «MÜSİAD Азербайджан».
Основная цель меморандума — содействие участию членов «MÜSİAD Азербайджан» в местных и международных выставках, укрепление обмена информацией и консультациями в сфере выставочной деятельности и бизнес-мероприятий, а также развитие деловых связей между предпринимателями. В рамках соглашения стороны договорились о взаимной организационной поддержке и поощрении участия в специализированных мероприятиях.
После подписания меморандума члены правления «MÜSİAD Азербайджan» посетили 18-ю Международную сельскохозяйственную выставку. В рамках мероприятия они ознакомились со стендом компании «ATA PACK», являющейся членом «MÜSİAD Азербайджан» и занимающейся производством упаковочной продукции, а также со стендами ведущих итальянских компаний — «Lutrasil» и «Idromeccanica Lucchini», специализирующихся на аграрных технологиях.
Такое сотрудничество способствует развитию деловых связей и созданию более целенаправленных возможностей для ведения бизнеса.