MÜSİAD Azərbaycan və Sərgi Təşkilatçıları Arasında Əməkdaşlıq Memorandumu İmzalanıb
Bakı Ekspo Mərkəzində MÜSİAD Azərbaycan İctimai Birliyi ilə “Caspian Event Organisers” və “Iteca Caspian” şirkətləri arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
TurkicWorld xəbər verir ki, bu barədə MÜSİAD Azərbaycandan məlumat verilib.
Memorandumun əsas məqsədi MÜSİAD Azərbaycan üzvlərinin yerli və beynəlxalq sərgilərdə iştirakının təşviqi, sərgi və biznes tədbirləri sahəsində qarşılıqlı informasiya və məsləhət mübadiləsinin gücləndirilməsi, həmçinin iş adamları arasında işgüzar əlaqələrin inkişaf etdirilməsidir. Tərəflər bu çərçivədə qarşılıqlı təşkilati dəstək göstərməyi və ixtisaslaşmış tədbirlərdə iştirakı təşviq etməyi öhdələrinə götürüblər.
Memorandumun imzalanmasından sonra MÜSİAD Azərbaycan İdarə Heyəti üzvləri 18-ci Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisini ziyarət ediblər. Sərgi çərçivəsində qablaşdırma məhsulları istehsal edən MÜSİAD Azərbaycan üzvü “ATA PACK” şirkətinin stendi ilə yanaşı, İtaliyanın “Lutrasil” və “Idromeccanica Lucchini” kimi qabaqcıl kənd təsərrüfatı texnologiyaları üzrə ixtisaslaşmış şirkətlərinin stendlərinə də baxış keçirilib.
Bu kimi əməkdaşlıqlar işgüzar əlaqələrin inkişafına və biznes fəaliyyətlərin daha məqsədyönlü təşkili üçün imkan yaradır.

Memorandum of Cooperation Signed Between MÜSİAD Azerbaijan and Exhibition Organizers
A memorandum of mutual cooperation has been signed at the Baku Expo Center between the public association “MÜSİAD Azerbaijan” and the companies “Caspian Event Organisers” and “Iteca Caspian.”
According to TurkicWorld, this was reported by the press service of “MÜSİAD Azerbaijan.”
The main goal of the memorandum is to promote the participation of “MÜSİAD Azerbaijan” members in local and international exhibitions, strengthen the exchange of information and consultations in the field of exhibitions and business events, and foster the development of business relations among entrepreneurs. As part of the agreement, the parties have committed to providing mutual organizational support and encouraging participation in specialized events.
Following the signing ceremony, members of the board of “MÜSİAD Azerbaijan” visited the 18th International Agricultural Exhibition. During the event, they familiarized themselves with the booth of “ATA PACK,” a member of "MÜSİAD Azerbaijan" that manufactures packaging products, as well as the booths of leading Italian companies “Lutrasil” and “Idromeccanica Lucchini,” which specialize in agricultural technologies.
Such cooperation contributes to the development of business ties and the creation of more targeted opportunities for conducting business.