“Brendi regional liderə çevirməyə çalışırıq”
10 il əvvəl "Agro Dairy" şirkəti ilk dəfə olaraq suvarma, əkin, tədarük və məhsul emalı üzrə layihələr hazırlamağa başlayıb. 2023-cü ildə "AgroTrade Supply" (kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalı və emalı) və "Milla Group" (süd və süd məhsullarının istehsalı) da bizə qoşulub. Hazırda holdinqin tərkibinə 16 müəssisə daxildir.
"Agro Dairy" şirkətinin fəaliyyətini dörd klasterə bölmək olar: bitkiçilik, zavodlarda məhsul emalı, Yalama, Xaçmaz, Qəbələdə heyvandarlıq kompleksləri (yeddi min başdan çox mal-qara), süd və süd məhsulları istehsalı.
Biz 2018-ci ildən "Caspian Agro" Beynəlxalq Sərgisində iştirak edirik. Bu gün biz iştirakçılara və ziyarətçilərə müasir texnologiyalardan istifadə etməklə dörd səyyar toxum emalı zavodunu təqdim etmək istəyirik. Dünyada onların analoqu yoxdur. Bundan əlavə, südün qablaşdırılması üçün yeni qablardan istifadə edirik. Digər bir yenilik isə heyvandarlıqda süd sağımı üzrə müasir texnologiyaların tətbiqidir.
Sərgidə iştirak etməkdə məqsədimiz müştərilərin ehtiyaclarını müəyyən etmək, istehsalçılarla əlaqələr qurmaq, yeni məhsullarımızı təqdim etmək və aldığımız rəylər əsasında işimizi təkmilləşdirməkdir. Biz həmçinin brendimizlə ölkə hüdudlarını aşmağa və onu regional liderə çevirməyə çalışırıq.
"Caspian Agro" Sərgisində qazandığımız xarici tərəfdaşlarla qurduğumuz əlaqələr sayəsində şirkətimiz məhsulların xarici bazara tədarük zəncirinin ayrılmaz halqasına çevrilib. Məsələn, ötən il gübrə və toxum istehsalçıları ilə çoxlu görüşlərimiz olub, Azərbaycan şirkətləri ilə tərəfdaşlıq sazişləri əldə olunub, "Azərkosmos" kimi dövlət müəssisələri ilə memorandum imzalanıb. 2024-cü ildə həm də Azərbaycan Aqrar İnnovasiyalar Mərkəzi ilə tərəfdaşlıq əlaqələri qurmuşuq.

"Aiming to make the brand the regional leader"
Ten years ago, Agrodairy started developing projects in irrigation, planting, harvesting, and crop handling. In 2023, it was joined by Agrotrade Supply (agricultural production and processing) and Milla Group (milk and dairy production). The holding now consists of 16 companies.
Agrodairy's activities can be divided into four clusters: crop production, crop processing in factories, livestock complexes in Yalama, Khachmaz, Gabala (there are more than seven thousand cattle), milk, and dairy production.
We have been participating in the Caspian Agro International Exhibition since 2018. Today, we would like to present to the participants and visitors four mobile seed processing plants using modern technologies. There is nothing like them in the world. We are also using new containers for milk packaging. Another innovation is the use of modern technologies for milk production in cattle breeding.
The purpose of our participation in the exhibition is to identify customer needs, make contact with producers, present new products and, after receiving feedback, improve our work. We also want to take the brand outside the country and make it a regional leader.
Through contacts with foreign partners that we have found at Caspian Agro, our company has become an integral link in the chain of supplying products to the foreign market. For example, last year we had many meetings with fertiliser and seed producers, partnership agreements were signed with Azerbaijani companies, and a memorandum of understanding was also signed with state-owned enterprises such as Azerkosmos. In 2024, partnerships have been established with the Azerbaijan Agricultural Innovation Centre.