İspaniyanın cənub-şərqində yerləşən Almeriya şəhərində əsası qoyulmuş "Biorizon Biotech" şirkəti biostimulyatorların və biopestisidlərin istehsalçısıdır. Biz tərkibində fitohormonlar, polifenollar, peptidlər, amin turşuları olan mikroyosunlar yetişdirir və innovativ texnologiyalardan istifadə edərək onlardan biostimulyatorların istehsalı üçün faydalı olan maddələr əldə edirik.
"Biorizon Biotech" şirkəti genişlənməyə başlayıb, rəhbərlik Azərbaycan bazarına daxil olmaq və bu bazarda məhsullarımızı təqdim etmək qərarına gəlib. Bunun üçün bizim iki seçimimiz var idi: ya görüş planlaşdırılan kontaktların siyahısını təqdim edən İspaniya Ticarət və Sənaye Palatasının dəstəyini almaq, ya da "Caspian Agro" sərgisində iştirak etmək.
Belə ixtisaslaşdırılmış sərgilər profillər üzrə şirkətlərin toplaşdığı yeganə məkandır. Belə sərgilər cəmi bir neçə gün ərzində bütün iştirakçılar haqqında ətraflı məlumat əldə etməyə imkan verir, Öz ölkəndə qalıb bunu etmək isə mümkün deyil. Burada istehsalçılar, distribütorlar və yerli bazarı təmsil edən ziyarətçilərlə canlı ünsiyyət imkanı mövcuddur.
Biz artıq özümüzə uyğun şirkətlər tapmışıq. Bəlkə də, onlar bizim gələcək tərəfdaşlarımızdır. Gələn həftə məhsullarımızın Azərbaycanda qeydiyyata alınması üçün lazımi sənədləri hazırlayıb göndərəcəyik. Əgər biznesimiz inkişaf edərsə, gələn il sərgidə iştirak etməyi və öz stendimizi təqdim etməyi planlaşdırırıq.

A successful approach to enter the Azerbaijani market
Located in the south-eastern region of Spain, in the city of Almeria, Biorizon Biotech is a manufacturer specializing in biostimulants and biopesticides. Our process involves cultivating microalgae rich in phytohormones, polyphenols, peptides, and amino acids. By leveraging innovative technologies, we extract valuable substances from these microalgae for the production of biostimulants.
The company Biorizon Biotech began its expansion, and the management thus resolved to get into the Azerbaijani market and present its products there. To pursue this objective, we had two possible routes: enlist the support of the Spanish Chamber of Commerce and Industry, which provided a list of contactors with whom a meeting was scheduled, or alternatively, visit the Caspian Agro exhibition.
Such specialized exhibitions – these are the only places where companies within specific industries convene. Over a span of a few days, you can access comprehensive information about all the participants of the exhibition, which is impossible to do while in another country. There is an opportunity for live communication with manufacturers and distributors, as well as visitors who also represent the local market.
We have already discovered companies that align with our interests. Perhaps they will become our future partners. Next week, we will compile and submit the required documents for product registration in Azerbaijan. Should our business develop as planned, we intend to participate in next year's exhibition, showcasing our own stand.